Време со свежи утра и високи дневни температури

Време со свежи утра и високи дневни температури

Во седмицата што е пред нас не очекува стабилно време. Утрата со ниски температури а дневните повисоки од просечните за овој период.

Според метеоролозите од УХМР ќе имаме свежи утра со пониски температури од оние што беа до сега.Денес утринските температури се во интервалот од 9-19 степени, а максималните дневни температури се очекува да бидат во интервал од 19-28 степени. Времето е сончево со мала умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер особено в долж Повардарието.

Вакво време ќе се задржи до крајот на работната недела со малку повисоки дневни температури, невообичаени за периодов.

СЦЗРР