Променливо облачно време со локални дождови

Променливо облачно време со локални дождови

Во најголем дел од државата времето денес ќе биде променливо облачно  со локални дождови. Дневните температури ќе се движат од 12-20 степени.

За утре се предвидува претпладне облачно со повремен локален дожд, а попладне променливо облачно. Ќе дува слаб ветер од северен правец, прогнозираат од УХМР.

Температурите ќе се движат во интервал од 6-13 за утринските , а од 15-21 за дневните.

Според метеоролозоте вакво време ќе се задржи до крајот на седмицата.

Според агрономите влагата е добредојдена за есенската сеидба.

СЦЗРР